Jak wiedza o regulacji może pomóc Ci w byciu rodzicem?

Zapraszamy Cię do zapisu na bezpłatny mailing dla rodziców i profesjonalistów pracujących z rodzicami i dziećmi. Chcemy dzielić się z Wami naszą wiedzą o regulacji.

Przez najbliższe 3 tygodnie będziemy wysyłać wiadomości, w których znajdziesz porcje wiedzy na temat opiekowania się sobą i swoim układem nerwowym w formie krótkich filmów. A w listopadzie zaprosimy Cię na nasz kurs online 3R: o relacji, regulacji i rozwoju.

Zapraszamy serdecznie Agnieszka Stein & Gosia Stańczyk

3R Mailing
3R Mailing

Czym jest regulacja?

Regulacja to nie tylko emocje. To dbanie o siebie na poziomie potrzeb biologicznych, poziomie bodźców i na poziomie emocji.

Priorytetem naszego organizmu jest przetrwanie. Bez wzięcia tego pod uwagę będzie nam bardzo trudno zadbać o inne cele: o rozwój, o dobrostan, o relacje z innymi ludźmi.

Naszym ulubionym modelem opisującym to, co dzieje się z nami w różnych stanach, są oparte na teorii poliwagalnej strefy regulacji: żółta, zielona, czerwona i niebieska. Wiedza o tym, czym są te strefy oraz sprawdzanie ze sobą, w której strefie obecnie działamy, jest bardzo przydatna w rozumieniu siebie, swoich reakcji. W kolejnych mailach będziemy przesyłać krótkie filmy o tym, jak funkcjonujemy w każdej ze stref i jaka jest ich rola i ewolucyjne znaczenie.

3R Mailing

Kto może skorzystać z newslettera o regulacji?

Zapraszamy osoby, które chcą:

  • nauczyć się lepiej opiekować się sobą,
  • mieć większy dostęp do swoich zasobów do budowania satysfakcjonujących relacji z innymi,
  • zrozumieć swoje działanie i reakcje oraz działania innych ludzi,
  • wspierać swoje dzieci w tym, by uczyły się troszczyć o siebie, ale też rozumieć ich działania i strategie regulacyjne, i szukać rozwiązań w różnych trudnych sytuacjach.
3R Mailing

Agnieszka Stein

Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).

Gosia Stańczyk

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Napisałam książkę: „Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci” (Wydawnictwo Mamania). Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl

3R Mailing

Chcesz lepiej troszczyć się o siebie, rozumieć siebie i swoje dziecko?

Ucz się z nami, krok po kroku,

na czym polega regulacja.

Zapraszamy do zapisania się na bezpłatny newsletter o regulacji. 

Chcemy dzielić się z Wami wiedzą, z której same korzystamy w naszej pracy i życiu prywatnym, obserwując, jak wiele korzyści niesie nam ona w obszarze wspierania innych, opiekowania się sobą i budowania relacji.

W listopadzie planujemy uruchomienie drugiej edycji kursu 3R: relacja, regulacja, rozwój. Poinformujemy o nim jako pierwsze osoby zapisane na listę mailingową i zaproponujemy udział w najniższej cenie.